Kliendi tagasiside

Korteriühistu Haage maja 2
Juhatuse esinaine Liivi Raag: uuendasime maja kõiki välisosasid alates vundamendist ja fassaadist kuni katuseni. Pakkumist küsisime mitmelt järelevalvepakkujalt, kuid pärast esimest kohtumist Accurato Fassaadid OÜ juhataja Ruve Visnapuuga oli mulle selge, et just tema ettevõte on meie ühistu jaoks õige valik. Tänaseks on tehtud koostööd juba mõnda aega ja saan öelda vaid kiidusõnu. Tänu Accurato ettevõtmistele saame olla kindlad, et ehitus kulgeb kvaliteetselt. Accurato professionaalid teevad oma tööd väga vastutustundlikult, vastavad alati küsimustele, annavad nõu ja kui vaja, õpetavad ka, kuidas erinevad materjalid ja viimistlused ajapikku toimivad
Korteriühistu Kena Maja
Juhatuse esimees Viljar Liin: lasime 2015. aastal ehitada hoonele uue lamekatuse, soojustada fassaadi ning vahetada kogu ulatuses välja amortiseerunud torustiku. Leidsime Accurato Fassaadid järelevalvet teostama internetiotsingu kaudu. Uurisin ettevõtete kodulehti ja referentse ning sattusin nägema paari videot, kus nende spetsialist rääkis väga asjatundlikult ehitustest ja ehitusvigadest. Võtsin ühendust ning järeleulatuvalt võib öelda, et see oli meie renoveerimisprotsessi parim otsus üldse. Olime tegelikult juba esimeste ehitustöödega alustanud, kuid Accurato eestvedamisel otsustasime korraldada uue hanke kogu renoveerimise peale. Nad aitasid vaadata meil pakkumised üle ja praakida välja need, mis meie huve ei kaitse. Ettevõtte juhataja on professionaalne ning väga konkreetne ega lase kliendil nahka üle kõrvade tõmmata. Saime endale parima omanikujärelevalve ning sellest tulenevalt ka parima lõpptulemuse.
Korteriühistu Vilja 18 A
Juhatuse esimees Aigar Prihodko: soojustasime kortermaja. Oleme Ruve Visnapuuga tuttavad juba ajast, mil ta oli ühes ehitusfirmas objektijuht. Kui meie kortermajal jõudis kätte aeg asuda maja soojustama ning asjad oli juba nii kaugel, et puudu oli vaid järelevalve, helistasin Ruvele. See kõne päädis sellega, et mõistsime – tegelikult polnud meil midagi valmis ja kogu eelnev protsess tuli uuesti läbi teha. Kusjuures ta oli kõige juures abiks spetsialistina, kes ei näe kõike ainult läbi rahaprisma, vaid teeb tõesti oma tööd südamega. Minu hinnangul võitis kogu maja sellest kogemusest palju ning tal oleks meie ehitajatesse palju rohkem usku, kui ettevõtetes töötaks rohkem selliseid professionaale nagu Accurato spetsialistid. Nad ei olnud hinna poolest küll kõige odavam omanikujärelevalve, kuid seda teenust ei kahetse küll mitte kunagi.
korteriühistu Tähe 56a
Juhatuse esinaine Mari-Liis Posti: teostasime KredExi toetusel fassaadi- ja katusetöid ning kütte- ja ventilatsioonisüsteemide renoveerimise. Palkasime omanikujärelevalve algusest peale, tellides ühest kohast nii projektijuhtimise kui ka tehnilise konsultandi ning omanikujärelevalve teostuse 100%. Algselt tahtsime tegelikult lasta lihtsalt soojustada maja fassaadi, kuid tundes, et maja esindajana ei ole ma selles valdkonnas päris pädev, kutsusime vestlusele kolm omanikujärelevalvet pakkuvat ettevõtet. Kõige veenvam oli Accurato Fassaadid, tänu kellele me mitte ainult ei ole tänaseks saanud professionaalset järelevalvet, vaid kogu ehitusalase projektijuhtimise alates ideest taotleda läbi KredExi täislahenduse toetus. Oleme väga rahul, et sellise otsuse tegime: kui on küsimusi või tööseisakuid, saame need alati läbi räägitud. Pigem investeerida alguses rohkem ja maksta kohe hea teenuse eest professionaalile, kui pärast kahetseda.
Korteriühistu Tammiku 29
Juhatuse esinaine Merilin Luukas: fassaaditööd. Saime juba esimesel kohtumisel Accurato juhatajaga aru, et paljud asjad on juba teostavates ehitustöödes puudu ja meie projekt on olnud vigane. Olime alustanud ettevalmistustega fassaadi renoveerimistöödeks valest otsast. Spetsialisti juhendamisel saime olulisemad ja kriitilisemad vead parandatud. Ehitusperiood sujus meeldivalt ja probleemideta. Iganädalane omanikujärelvalve ülevaatus oli ülimalt põhjalik. Tekkinud küsimused ja probleemid lahendati ehitajaga kiirelt, nõudlikult ja järelandmatult!  Mulle meeldib nende otsekohesus, konkreetsus ja põhjalikkus. Selline omanikujärelevalve teenus on suurteks renoveerimise töödeks hädavajalik ja oma hinda igati väärt.
Korteriühistu Veskitammi 9
Juhatuse esimees Toomas Artma: pidime oma 1958. aastal ehitatud majas võtma ette kapitaalse remondi vundamendist katuseni. Kohe remonditööde planeerimise alguses selgus, et kaheksa korteriga majas ei ela ühtegi ehitusvaldkonnaga kursis olevat inimest ning tõenäoliselt oleks mõistlik võtta väljastpoolt asjatundja projekti vedama. Mõistliku suhtumise ja hinnaga võitis meie projektijuhtimise konkursi Accurato Fassaadid, kes jagasid kohe, mida me soovime ja millist tulemust ootame. Rääkisime algusest peale nendega ühte keelt ning nad olid meie kõrval alates projekti koostamisest kuni ehituse täieliku valmimiseni, kaasa arvatud KredExile taotluse koostamine ning ehitusloa taotlemine. Kui omanikujärelevalve võtta tööle alles pärast projekti kinnitamist, tegelevad eksperdid tõenäoliselt enamiku ajast projektis esinevate vigade klattimisega. Meie projekt aga vastas algusest peale kõigile meie nõudmistele ja Accurato poolt heakskiidetud lahendustele ning maja saime täpselt, nagu projekt ette nägi. Tunnistan, et ei oleks kunagi ise suutnud sellise põhjalikkusele projekti vastamist reaalsusele jälgida ja ehitajatega suhelda – seda enam, et ehitustööde ajal läks esimene ehitaja pankrotti ning tuli leida uus tegija, kes sama hinnaga alustatud tööd lõpule viiks. 100 000 eurot maksma läinud ehitustööd on pisikese, kaheksa korteriga maja jaoks väga suur suutäis, aga meie soov oli maja täiesti korda saada. Sellise summa juures ei ole mõtet kasutada harrastusehitajaid ega tegutseda katse ja eksituse meetodil. Kui alguses ka mõni majaelanik kahtles, kas ikka on vaja projektijuht väljastpoolt palgata, siis aegamisi saime kõik aru, et see oli parim lahendus.
Korteriühistu Kirde 10
Juhatuse esinaine Anu Nigol: renoveerimistööd. Alustasime Accurato Fassaadidega koostööd 2013. aasta lõpus, kui 18 korteriga maja oli mõnda aega ühistuna tegutsenud ning otsisime võimalusi maja renoveerimiseks. Otsustasime palgata kedagi, kes aitaks renoveerimistöid otsast lõpuni läbi viia. Selleks ajaks oli teostatud energiaaudit ning Accurato spetsialisti Ruve Visnapuuga asusime otsima projekteerijat, läbiti kõik etapid kuni ehitaja leidmiseni, kuid KredExi rahade lõppemise tõttu jäi projekt seisma. Praegusel ajal viib projekteerija korteriühistu projekti uute tingimustega kooskõlla, et seejärel kohe töödega alustada. Saime juba projekteerija otsimisega alustades aru, et ehitusturg on karm ning ebaausad võtted on täiesti loomulik taktika. Mulle tundub, et paljud ühistud lepivad olukorraga, et saaks kiiremini asja nii-öelda ühele poole. Mina ei saanud sellega leppida ning sellel hetkel pöördusingi Ruve poole. Tunnen, et nad seisavad ühistu iga sendi eest ja selle juures suudavad tagada parima kvaliteedi. Olen lugenud paljusid artikleid erinevate majade juures üles kerkinud probleemidest – ükskõik kas siis ehitajate, materjalide või bürokraatiaga. Õigeid valikuid tehes saab riski minimeerida ning omanikujärelevalvel on selle juures kõige olulisem roll – nad näevad kolm sammu ette ja seda ongi meile vaja.
korteriühistu Ulila

Juhatuse esinaine Irina Ermel: kortermaja renoveerimine. 2014. aasta kevadel otsustas korteriühistu juhatus uurida kortermajade renoveerimise võimalusi. Võtsime hinnapakkumisi erinevatelt firmadelt, aga lähemalt tutvudes selgus, et hinnad olid väga suure kõikumisega. Kuna juhatus ise sellega enam toime ei tulnud, soovitati kaasata omanikujärelevalvefirma. Valisime Accurato Fassaadid OÜ, kellega algas kohe tihe ja ladus koostöö. Väga meeldiv oli, et Accurato Fassaadid OÜ tegevjuht Ruve Visnapuu kuulas ja võttis arvesse kõiki ühistu soove. Nendele lisandusid soovitused omanikujärelevalvelt, näiteks hanke väljakuulutamine. Kuulutasimegi välja hanke, mille lõppedes valisime välja ehitusfirma. Kui ehitusfirma saatis meile lepingu, töötasime selle koos omanikujärelevalvega läbi. Nemad jälgisid, et leping ei oleks tellijale kahjulik ning koostöö tulemusena tõime lepingusse mõned muudatused, mis olid väga mõistlikud ja vajalikud. Ligi kolmekuusel ehitusperioodil toimus objektil aktiivne ja põhjalik järelevalve ning oleme täna tulemusega väga rahul.

 

 

 

 

 

Lepi kohtumine kokku!